آخرین مطالب

تقدیر ما تدبیر ما

تقدیر ما تدبیر ما

فایل پی‌دی‌اف معرفی کتاب «تقدیر ما تدبیر ما» نوشته‌ مصطفی ملکیان در ادامه ارائه می‌گردد. این کتاب توسط آقای علی برجیان (پژوهشگر پویش فکری توسعه) معرفی و خلاصه شده است.

این کتاب در دو بخش عمده، اصلاحات اجتماعی را مد‌نظر دارد؛ از یکسو به مبانی فکری و نظری اصلاح‌طلبی می‌پردازد، و از‌سوی‌دیگر به اخلاق‌های روشی (نه ارزشی) افراد درگیر اصلاحات برای به‌ثمر نشستن چنین نهال پرباری می‌پردازد.

نویسنده با ذکر این نکته که انسان مدرن قائل به تغییر‌دادن تقدیر خود بر‌اساس تدبیر و با تکیه بر خرد جمعی است، و اینکه عصر انقلاب‌ها گذشته، پیش‌فرض‌ها و مبانی اصلاح‌طلبی را در چند اصل به شکل استدلالی و با سیر منطقی منظم در نه فقره بیان می‌کند. از منظر این کتاب، هرگونه تغییر اجتماعی باید به شکلی دموکراتیک، تدریجی و مسالمت‌آمیز پدید آید. مسیر اصلاح راهی است همیشگی، زیرا هیچ ‌جامعه‌ای از جهل، سوء‌‌نیت و خطا مصون نیست و باید آثار منفی آنها به‌طور ‌دائم پالایش شود.

برای دریافت فایل پی‌دی‌اف معرفی کتاب «تقدیر ما تدبیر ما» کلیک کنید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *Notice: Undefined index: redux_current_tab in /var/www/pooyeshfekri.com/htdocs/wp-content/themes/porto-child/footer.php on line 166