نقش ورزش در آیندۀ توسعۀ ایران

نقش ورزش در آیندۀ توسعۀ ایران

فایل پی‌دی‌اف مقاله «نقش ورزش در آیندۀ توسعۀ ایران» در ادامه ارائه می‌گردد. این مقاله توسط دکتر رسول نظری نگاشته شده است.

در بخشی از مقاله آمده است:

توسعه ورزش به سیاست‌ها، فرآیند‌ها و اقداماتی گفته می‌شود که از ترکیب آنها تلاش می‌شود فرصت‌ها و تجارب ورزشی برای همه افراد به‌وجود آید. در حوزه مدیریت ورزش اگر مبنا را بر حریم‌داری نه حریم‌دری بگذاریم، بدون مچ‌گیری باید در یک اتاق شیشه‌ای مدیریت کرد و با حل مسائل کوچک در ورزش تبدیل به دولت ورزش‌دوست همراه با موفقیت‌های کوچک شویم و با حل‌کردن مسائل راهبردی ورزش از پایه مشکلات را برطرف کنیم.

در سیستمی که اساس آن بر نظام شایسته‌سالاری، شایسته‌خواهی، شایسته‌یابی، شایسته‌پروری، شایسته‌گزینی، شایسته‌داری نباشد، افراد بی‌سواد رشد کرده و ماحصل حضور افراد بی‌سواد در مدیریت در ورزش، وضعیت موجود ورزش خواهد بود.

نظام سیاسی ورزش باید به‌دنبال آزاد‌سازی فضای گفتمان در یک اتاق شیشه‌ای مبتنی بر رصد هوشمندانه وضع موجود، نقد منصفانه از عملکرد نظام حاکم بر ورزش بوده و در‌نهایت پیشنهاد حکیمانه‌ای که توسط اندیشمندان این عرصه ارائه می‌شود را به‌کار گیرند تا به سمت توسعه و پیشرفت همه‌جانبه در ورزش ایران حرکت کنیم.

برای دریافت فایل پی‌دی‌اف مقاله «نقش ورزش در آیندۀ توسعۀ ایران» کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *